1. Spanien
  2. Lugo
  3. Xove
  4. Bensin 95

Bensin 95 i Xove i dag: från 1,805 €

Kontrollerat för 16 min sedan2 bensinstationerMedian 1,807 €
Lägsta pris på bensin 95 nu 1,805€ Repsol · Carretera Carretera de la Costa km 97,00
Navigera Dela WhatsApp Öppet till 23:00
Median i Xove1,807 €2 bensinstationer
Lugo1,809 €samma
Spanien1,809 €samma
Spara på 50 l0,20 €billigast mot dyrast

Alla bensinstationer med bensin 95 i Xove, billigast först

  1. Repsol 1,805median Carretera Carretera de la Costa km 97,00Öppet till 23:00
  2. E.s. Camba 1,809median Lugar Camba - Pq Xuances, 25Öppet till 22:00

Priser från Spaniens ministerium för ekologisk omställning. Pilarna jämför med medianen i Xove (1,807 €).

Prisutveckling för Bensin 95

1,801,851,901,952,0013 sep.28 sep.13 okt.SpanienLugoXove
XoveLugoSpanien
Billigast nu
1,805 € · Repsol
Dyrast nu
1,809 € · E.s. Camba, Lugar Camba - Pq Xuances, 25
Högsta på 30 dagar (median)
2,019 € · 26 sep.
Öppet dygnet runt
0 av 2

2 bensinstationer i Xove säljer bensin 95. Om du fyller en tank på 50 liter på den billigaste bensinstationen i stället för den dyraste sparar du 0,20 €.

Medianen i Xove (1,807 €) är densamma som i provinsen Lugo. Det motsvarar medianen i Spanien. Under de senaste 31 dagarna har bensin 95 här sjunkit från 1,957 € till 1,807 €. Det högsta priset var 2,019 € den 26 sep. Bensin 95 är billigare i Burela, 14 km bort, från 1,755 €.

Partnerplats · reserverad

Första gången du tankar i Spanien?

Gasóleo A
Diesel (B7), samma som hemma
Sin plomo 95
Vanlig blyfri bensin (E5)
Sin plomo 98
Blyfri superbensin (E5)
GLP
LPG / gasol

På många självbetjäningsstationer betalar du med kort vid pumpen eller i kassan innan du tankar.

Så tankar du i Spanien →

Frågor

Var är bensin 95 billigast i Xove i dag?

Hos Repsol, Carretera Carretera de la Costa km 97,00: 1,805 € per liter, kontrollerat för 16 minuter sedan.

Vad kostar det att fylla en tank på 50 liter i Xove?

Mellan 90,25 € på den billigaste bensinstationen och 90,45 € på den dyraste.

Vilka bensinstationer med bensin 95 i Xove är öppna dygnet runt?

Ingen. Kontrollera öppettiderna för varje bensinstation i listan.

Är bensin 95 billigare nära Xove?

Ja: i Burela, 14 km bort, finns bensin 95 från 1,755 €.

Vad heter bensin 95 i Spanien?

”Sin plomo 95” eller ”Gasolina 95”: vanlig blyfri bensin (E5), motsvarar bensin 95 i Sverige.

Mer runt Xove

Andra bränslen här

Bensin 95 i orter i närheten