1. Spanien
  2. Lugo
  3. Xove
  4. Blyfri 95

Blyfri 95 i Xove i dag: fra 1,805 €

Tjekket for 4 min. siden2 tankstationerMedian 1,807 €
Billigste blyfri 95 nu 1,805€ Repsol · Carretera Carretera de la Costa km 97,00
Navigér Del WhatsApp Åben til 23:00
Median i Xove1,807 €2 tankstationer
Lugo1,809 €samme
Spanien1,809 €samme
Spar på 50 l0,20 €billigste mod dyreste

Alle tankstationer med blyfri 95 i Xove, billigste først

  1. Repsol 1,805median Carretera Carretera de la Costa km 97,00Åben til 23:00
  2. E.s. Camba 1,809median Lugar Camba - Pq Xuances, 25Åben til 22:00

Priser fra Spaniens ministerium for den økologiske omstilling. Pilene sammenligner med medianen i Xove (1,807 €).

Prisudvikling for Blyfri 95

1,801,851,901,952,0013 sep.28 sep.13 okt.SpanienLugoXove
XoveLugoSpanien
Billigst nu
1,805 € · Repsol
Dyrest nu
1,809 € · E.s. Camba, Lugar Camba - Pq Xuances, 25
Højeste i 30 dage (median)
2,019 € · 26 sep.
Døgnåbne
0 af 2

2 tankstationer i Xove sælger blyfri 95. Fylder du en tank på 50 liter på den billigste tankstation i stedet for den dyreste, sparer du 0,20 €.

Medianen i Xove (1,807 €) er den samme som i provinsen Lugo. Det svarer til den spanske median. I løbet af de seneste 31 dage er blyfri 95 her faldet fra 1,957 € til 1,807 €. Den højeste pris var 2,019 € den 26 sep. Blyfri 95 er billigere i Burela, 14 km væk, fra 1,755 €.

Partnerplads · reserveret

Første gang du tanker i Spanien?

Gasóleo A
Diesel (B7), den samme som derhjemme
Sin plomo 95
Almindelig blyfri benzin (E5)
Sin plomo 98
Blyfri superbenzin (E5)
GLP
LPG / autogas

På mange selvbetjente tankstationer betaler du med kort ved standeren eller i kassen, før du tanker.

Sådan tanker du i Spanien →

Spørgsmål

Hvor er blyfri 95 billigst i Xove i dag?

Hos Repsol, Carretera Carretera de la Costa km 97,00: 1,805 € pr. liter, tjekket for 4 minutter siden.

Hvad koster det at fylde en tank på 50 liter i Xove?

Mellem 90,25 € på den billigste tankstation og 90,45 € på den dyreste.

Hvilke tankstationer med blyfri 95 i Xove er døgnåbne?

Ingen. Tjek åbningstiderne for hver tankstation på listen.

Er blyfri 95 billigere i nærheden af Xove?

Ja: I Burela, 14 km væk, fås blyfri 95 fra 1,755 €.

Hvad hedder blyfri 95 i Spanien?

»Sin plomo 95« eller »Gasolina 95«: almindelig blyfri benzin (E5), svarer til blyfri 95 i Danmark.

Mere omkring Xove

Andre brændstoffer her

Blyfri 95 i nærliggende byer