1. Spanien
  2. Alicante
  3. Ondara
  4. Premiumdiesel

Premiumdiesel i Ondara i dag: från 1,999 €

Kontrollerat för 17 min sedan2 bensinstationerMedian 2,002 €
Lägsta pris på premiumdiesel nu 1,999€ Carrefour · Calle Els Poblets, 10
Navigera Dela WhatsApp Öppet dygnet runt
Median i Ondara2,002 €2 bensinstationer
Alicante1,999 €samma
Spanien2,009 €0,7 ¢
Spara på 50 l0,30 €billigast mot dyrast

Alla bensinstationer med premiumdiesel i Ondara, billigast först

  1. Carrefour24 h 1,999median Calle Els Poblets, 10
  2. RepsolStängt · öppnar i morgon kl. 06:00 2,005median Carretera N-332 km 198

Priser från Spaniens ministerium för ekologisk omställning. Pilarna jämför med medianen i Ondara (2,002 €).

Prisutveckling för Premiumdiesel

1,952,002,0513 sep.28 sep.13 okt.SpanienAlicanteOndara
OndaraAlicanteSpanien
Billigast nu
1,999 € · Carrefour
Dyrast nu
2,005 € · Repsol, Carretera N-332 km 198
Högsta på 30 dagar (median)
2,052 € · 25 sep.
Öppet dygnet runt
1 av 2

2 bensinstationer i Ondara säljer premiumdiesel. Om du fyller en tank på 50 liter på den billigaste bensinstationen i stället för den dyraste sparar du 0,30 €.

Medianen i Ondara (2,002 €) är densamma som i provinsen Alicante. Det är 0,7 cent under medianen i Spanien. Under de senaste 31 dagarna har premiumdiesel här stigit från 1,954 € till 2,002 €. Det högsta priset var 2,052 € den 25 sep. Premiumdiesel är billigare i Benissa, 14 km bort, från 1,849 €.

Partnerplats · reserverad

Första gången du tankar i Spanien?

Gasóleo A
Diesel (B7), samma som hemma
Sin plomo 95
Vanlig blyfri bensin (E5)
Sin plomo 98
Blyfri superbensin (E5)
GLP
LPG / gasol

På många självbetjäningsstationer betalar du med kort vid pumpen eller i kassan innan du tankar.

Så tankar du i Spanien →

Frågor

Var är premiumdiesel billigast i Ondara i dag?

Hos Carrefour, Calle Els Poblets, 10: 1,999 € per liter, kontrollerat för 17 minuter sedan.

Vad kostar det att fylla en tank på 50 liter i Ondara?

Mellan 99,95 € på den billigaste bensinstationen och 100,25 € på den dyraste.

Vilka bensinstationer med premiumdiesel i Ondara är öppna dygnet runt?

1 av 2: Carrefour.

Är premiumdiesel billigare nära Ondara?

Ja: i Benissa, 14 km bort, finns premiumdiesel från 1,849 €.

Vad heter premiumdiesel i Spanien?

”Gasóleo Premium”, ”Diésel e+” eller liknande varumärken: diesel med extra tillsatser.

Mer runt Ondara