Il-prezz tad-diesel agrikolu (gasóleo B) fil-provinċja ta’ Córdoba llum
Segwi fil-Prezzijiet tiegħi:
Diesel agrikolu f’kull belt tal-provinċja ta’ Córdoba, mill-irħas
| Belt | Pompi | Minn | Medjan | kontra l-provinċja |
|---|---|---|---|---|
| Rute | 1 | 1.495 | 1.495 | 20.7 ¢ |
| Benamejí | 2 | 1.495 | 1.497 | 20.5 ¢ |
| Aguilar de la Frontera | 1 | 1.499 | 1.499 | 20.3 ¢ |
| Monturque | 1 | 1.499 | 1.499 | 20.3 ¢ |
| Lucena | 2 | 1.499 | 1.514 | 18.8 ¢ |
| Carcabuey | 1 | 1.533 | 1.533 | 16.9 ¢ |
| Belalcázar | 1 | 1.560 | 1.560 | 14.2 ¢ |
| Hinojosa del Duque | 1 | 1.560 | 1.560 | 14.2 ¢ |
| Villaviciosa de Córdoba | 1 | 1.605 | 1.605 | 9.7 ¢ |
| Montoro | 2 | 1.590 | 1.606 | 9.6 ¢ |
| La Rambla | 3 | 1.499 | 1.629 | 7.3 ¢ |
| Añora | 1 | 1.639 | 1.639 | 6.3 ¢ |
| Almedinilla | 2 | 1.639 | 1.640 | 6.2 ¢ |
| Alcaracejos | 1 | 1.659 | 1.659 | 4.3 ¢ |
| Iznájar | 1 | 1.669 | 1.669 | 3.3 ¢ |
| Bujalance | 1 | 1.679 | 1.679 | 2.3 ¢ |
| Córdoba | 2 | 1.669 | 1.684 | 1.8 ¢ |
| Montalbán de Córdoba | 2 | 1.669 | 1.684 | 1.8 ¢ |
| Castro del Río | 4 | 1.550 | 1.688 | 1.4 ¢ |
| Baena | 1 | 1.689 | 1.689 | 1.3 ¢ |
| Espejo | 1 | 1.689 | 1.689 | 1.3 ¢ |
| Priego de Córdoba | 5 | 1.629 | 1.699 | l-istess |
| Doña Mencía | 1 | 1.709 | 1.709 | 0.7 ¢ |
| Nueva Carteya | 2 | 1.679 | 1.714 | 1.2 ¢ |
| El Viso | 1 | 1.719 | 1.719 | 1.7 ¢ |
| Puente Genil | 2 | 1.679 | 1.739 | 3.7 ¢ |
| Cabra | 2 | 1.702 | 1.747 | 4.5 ¢ |
| Fuente Obejuna | 2 | 1.749 | 1.774 | 7.2 ¢ |
| Hornachuelos | 1 | 1.785 | 1.785 | 8.3 ¢ |
| Adamuz | 1 | 1.797 | 1.797 | 9.5 ¢ |
| Villa del Río | 1 | 1.799 | 1.799 | 9.7 ¢ |
| Villaharta | 1 | 1.799 | 1.799 | 9.7 ¢ |
| Villanueva de Córdoba | 1 | 1.799 | 1.799 | 9.7 ¢ |
| Belmez | 1 | 1.809 | 1.809 | 10.7 ¢ |
| Los Blázquez | 1 | 1.809 | 1.809 | 10.7 ¢ |
| Fuente Palmera | 2 | 1.789 | 1.809 | 10.7 ¢ |
| Montilla | 3 | 1.702 | 1.809 | 10.7 ¢ |
| Peñarroya-Pueblonuevo | 1 | 1.809 | 1.809 | 10.7 ¢ |
| Santaella | 3 | 1.759 | 1.829 | 12.7 ¢ |
| La Carlota | 4 | 1.749 | 1.839 | 13.7 ¢ |
| Moriles | 1 | 1.859 | 1.859 | 15.7 ¢ |
| Palma del Río | 1 | 1.859 | 1.859 | 15.7 ¢ |
| Villafranca de Córdoba | 1 | 1.859 | 1.859 | 15.7 ¢ |
“Kontra l-provinċja”: il-prezz medjan ta’ diesel agrikolu fil-belt meta mqabbel mal-medjan ta’ Córdoba (1.702 €).
L-irħas diesel agrikolu illum
Il-vleġeġ iqabblu mal-medjan ta’ Córdoba (1.702 €)
- Enerplus 1.49520.7 ¢
- Mirasierra 1.49520.7 ¢
-
Avia24 h 1.49920.3 ¢
-
Cepsa24 h 1.49920.3 ¢
- Cooperativa 1.49920.3 ¢
- Cooperativa Lucena 1.49920.3 ¢
- Santo Cristo 1.49920.3 ¢
- Enerplus24 h 1.52917.3 ¢
- Almazaras de la Subbetica24 h 1.53316.9 ¢
- Riosol 1.55015.2 ¢
Diesel agrikolu: l-aħħar 12-il xahar
Diesel agrikolu: x’inhu?
Gasóleo B (diesel agrikolu, «gasoil rojo») huwa diesel b’taxxa fuq il-fjuwil ħafna aktar baxxa, miżbugħ aħmar u mmarkat biex l-ispetturi jkunu jistgħu jagħrfuh. Il-liġi tippermettih fit-tratturi tal-biedja u fil-makkinarju agrikolu, fid-dgħajjes li mhumiex għar-rikreazzjoni u fil-magni li ma jmexxux vetturi tat-triq, bħall-ġeneraturi. Fil-pompa jista’ jitħallas biss b’karta jew ċekk speċjali tal-gasóleo bonificado.
Mhuwiex għall-karozzi, il-vannijiet, il-motorhomes jew it-trakkijiet tat-triq. L-użu tiegħu, jew sempliċement li jkun fit-tank, huwa reat fiskali b’multa fissa minn €1,200 sa €12,000 skont il-magna, li tirdoppja jekk jerġa’ jsir fi żmien sentejn; f’karozza mikrija, il-multa teħodha l-persuna li kriet il-karozza. It-taxxa aktar baxxa hija l-unika raġuni għaliex huwa irħas mill-Gasóleo A.
Fatti ċċekkjati: Ottubru 2026
Illum 70 pompa tal-petrol fil-provinċja ta’ Córdoba jbigħu diesel agrikolu: il-prezz medjan huwa 1.702 € u l-irħas huwa 1.495 €. Dan huwa bejn wieħed u ieħor l-istess bħal ġimgħa ilu (1.699 €). Sena ilu kien 1.125 €, 57.7 ċenteżmi inqas milli huwa llum. Il-prezz medjan ta’ diesel agrikolu hawn huwa 1.702 €, 1.7 ċenteżmi inqas mill-medjan Spanjol. L-irħas diesel agrikolu jinsab għand Enerplus f’Benamejí (1.495 €).
Il-prezz tad-diesel agrikolu (gasóleo B) fi Spanja llum →
Il-fjuwils u l-pompi kollha fil-provinċja ta’ Córdoba →
Mistoqsijiet
Fejn hu l-irħas diesel agrikolu fil-provinċja ta’ Córdoba illum?
Għand Enerplus, N-331 km 495,8, Benamejí: 1.495 € kull litru.
Il-fjuwil fil-provinċja ta’ Córdoba huwa orħos milli fil-bqija ta’ Spanja?
Diesel agrikolu: medjan ta’ 1.702 € f’Córdoba u 1.719 € fi Spanja.
Kemm-il darba jiġu aġġornati l-prezzijiet?
Kull 30 minuta, mid-data miftuħa tal-Ministeru Spanjol għat-Tranżizzjoni Ekoloġika.