1. Spanien
  2. Asturias
  3. Siero
  4. Vedvarende diesel

Vedvarende diesel i Siero i dag: fra 2,099 €

Tjekket for 16 min. siden2 tankstationerMedian 2,119 €
Billigste vedvarende diesel nu 2,099€ Campsa · Avenida de Oviedo, 13
Median i Siero2,119 €2 tankstationer
Asturias2,099 €2,0 ¢
Spanien2,075 €4,4 ¢
Spar på 50 l2,00 €billigste mod dyreste

Alle tankstationer med vedvarende diesel i Siero, billigste først

  1. CampsaLukket · åbner i morgen kl. 06:30 2,0992,0 ¢ Avenida de Oviedo, 13
  2. Repsol24/7 2,1392,0 ¢ Carretera Si 04 km 5

Priser fra Spaniens ministerium for den økologiske omstilling. Pilene sammenligner med medianen i Siero (2,119 €).

Prisudvikling for Vedvarende diesel

2,052,102,152,2013 sep.28 sep.13 okt.SpanienAsturiasSiero
SieroAsturiasSpanien
Billigst nu
2,099 € · Campsa
Dyrest nu
2,139 € · Repsol, Carretera Si 04 km 5
Højeste i 30 dage (median)
2,202 € · 20 sep.
Døgnåbne
1 af 2

2 tankstationer i Siero sælger vedvarende diesel. Fylder du en tank på 50 liter på den billigste tankstation i stedet for den dyreste, sparer du 2,00 €.

Medianen i Siero (2,119 €) ligger 2,0 cent over medianen i provinsen Asturias. Det er 4,4 cent over den spanske median. I løbet af de seneste 31 dage er vedvarende diesel her steget fra 2,089 € til 2,119 €. Den højeste pris var 2,202 € den 20 sep. Vedvarende diesel er billigere i San Martín del Rey Aurelio, 15 km væk, fra 2,075 €.

Partnerplads · reserveret

Første gang du tanker i Spanien?

Gasóleo A
Diesel (B7), den samme som derhjemme
Sin plomo 95
Almindelig blyfri benzin (E5)
Sin plomo 98
Blyfri superbenzin (E5)
GLP
LPG / autogas

På mange selvbetjente tankstationer betaler du med kort ved standeren eller i kassen, før du tanker.

Sådan tanker du i Spanien →

Spørgsmål

Hvor er vedvarende diesel billigst i Siero i dag?

Hos Campsa, Avenida de Oviedo, 13: 2,099 € pr. liter, tjekket for 16 minutter siden.

Hvad koster det at fylde en tank på 50 liter i Siero?

Mellem 104,95 € på den billigste tankstation og 106,95 € på den dyreste.

Hvilke tankstationer med vedvarende diesel i Siero er døgnåbne?

1 af 2: Repsol.

Er vedvarende diesel billigere i nærheden af Siero?

Ja: I San Martín del Rey Aurelio, 15 km væk, fås vedvarende diesel fra 2,075 €.

Hvad hedder vedvarende diesel i Spanien?

»Diésel renovable« eller »HVO«: vedvarende diesel, der kan bruges i alle dieselbiler.

Mere omkring Siero

Mærker i Siero