- Spanja
- Ciudad Real
- Diesel agrikolu
Il-prezz tad-diesel agrikolu (gasóleo B) fil-provinċja ta’ Ciudad Real llum
Segwi fil-Prezzijiet tiegħi:
Diesel agrikolu f’kull belt tal-provinċja ta’ Ciudad Real, mill-irħas
| Belt | Pompi | Minn | Medjan | kontra l-provinċja |
|---|---|---|---|---|
| Villanueva de la Fuente | 1 | 1.180 | 1.180 | 44.9 ¢ |
| Villahermosa | 1 | 1.499 | 1.499 | 13.0 ¢ |
| Almedina | 1 | 1.530 | 1.530 | 9.9 ¢ |
| Pedro Muñoz | 1 | 1.530 | 1.530 | 9.9 ¢ |
| Moral de Calatrava | 1 | 1.547 | 1.547 | 8.2 ¢ |
| Daimiel | 3 | 1.548 | 1.549 | 8.0 ¢ |
| Montiel | 1 | 1.550 | 1.550 | 7.9 ¢ |
| Llanos del Caudillo | 1 | 1.560 | 1.560 | 6.9 ¢ |
| Piedrabuena | 1 | 1.569 | 1.569 | 6.0 ¢ |
| Santa Cruz de los Cáñamos | 1 | 1.579 | 1.579 | 5.0 ¢ |
| Granátula de Calatrava | 1 | 1.580 | 1.580 | 4.9 ¢ |
| Membrilla | 4 | 1.564 | 1.580 | 4.9 ¢ |
| Argamasilla de Alba | 2 | 1.569 | 1.582 | 4.7 ¢ |
| Pozuelo de Calatrava | 2 | 1.569 | 1.584 | 4.5 ¢ |
| Brazatortas | 1 | 1.589 | 1.589 | 4.0 ¢ |
| Bolaños de Calatrava | 3 | 1.568 | 1.595 | 3.4 ¢ |
| Alcolea de Calatrava | 1 | 1.599 | 1.599 | 3.0 ¢ |
| Calzada de Calatrava | 1 | 1.599 | 1.599 | 3.0 ¢ |
| Carrión de Calatrava | 1 | 1.599 | 1.599 | 3.0 ¢ |
| El Robledo | 1 | 1.599 | 1.599 | 3.0 ¢ |
| Villamayor de Calatrava | 1 | 1.599 | 1.599 | 3.0 ¢ |
| Abenójar | 1 | 1.600 | 1.600 | 2.9 ¢ |
| Tomelloso | 2 | 1.599 | 1.604 | 2.5 ¢ |
| La Solana | 3 | 1.599 | 1.609 | 2.0 ¢ |
| Campo de Criptana | 2 | 1.579 | 1.614 | 1.5 ¢ |
| Villarrubia de los Ojos | 3 | 1.595 | 1.629 | l-istess |
| Carrizosa | 1 | 1.639 | 1.639 | 1.0 ¢ |
| Fuente el Fresno | 1 | 1.659 | 1.659 | 3.0 ¢ |
| Chillón | 1 | 1.669 | 1.669 | 4.0 ¢ |
| Almadén | 2 | 1.669 | 1.679 | 5.0 ¢ |
| Villanueva de San Carlos | 1 | 1.685 | 1.685 | 5.6 ¢ |
| Los Cortijos | 1 | 1.699 | 1.699 | 7.0 ¢ |
| Malagón | 2 | 1.599 | 1.712 | 8.3 ¢ |
| Puebla de Don Rodrigo | 2 | 1.599 | 1.719 | 9.0 ¢ |
| Alcázar de San Juan | 3 | 1.589 | 1.720 | 9.1 ¢ |
| Guadalmez | 1 | 1.729 | 1.729 | 10.0 ¢ |
| Alcubillas | 1 | 1.799 | 1.799 | 17.0 ¢ |
| Porzuna | 1 | 1.799 | 1.799 | 17.0 ¢ |
| Valdepeñas | 7 | 1.699 | 1.799 | 17.0 ¢ |
| Villanueva de los Infantes | 1 | 1.815 | 1.815 | 18.6 ¢ |
| Herencia | 1 | 1.819 | 1.819 | 19.0 ¢ |
| Villarta de San Juan | 1 | 1.819 | 1.819 | 19.0 ¢ |
| Manzanares | 4 | 1.555 | 1.822 | 19.3 ¢ |
| Agudo | 1 | 1.837 | 1.837 | 20.8 ¢ |
| Socuéllamos | 4 | 1.578 | 1.842 | 21.3 ¢ |
| Saceruela | 1 | 1.855 | 1.855 | 22.6 ¢ |
| Santa Cruz de Mudela | 1 | 1.875 | 1.875 | 24.6 ¢ |
| Castellar de Santiago | 1 | 1.879 | 1.879 | 25.0 ¢ |
“Kontra l-provinċja”: il-prezz medjan ta’ diesel agrikolu fil-belt meta mqabbel mal-medjan ta’ Ciudad Real (1.629 €).
L-irħas diesel agrikolu illum
Il-vleġeġ iqabblu mal-medjan ta’ Ciudad Real (1.629 €)
- Libre 1.18044.9 ¢
- Chm24 h 1.49913.0 ¢
- E.s. San Gregorio24 h 1.5309.9 ¢
- Sumnistros Agricolas de Pedro Muñoz S. Coop. de C-lm24 h 1.5309.9 ¢
- Sdad. Coop. Santiago Apostol24 h 1.5478.2 ¢
-
Valcarce
1.5488.1 ¢
- Coop. los Pozos24 h 1.5498.0 ¢
- Castillo de Montiel24 h 1.5507.9 ¢
- Jesús del Perdón Bodegas Yuntero S. Coop. de C-lm24 h 1.5557.4 ¢
- Coop. los Llanos 1.5606.9 ¢
Diesel agrikolu: l-aħħar 12-il xahar
Diesel agrikolu: x’inhu?
Gasóleo B (diesel agrikolu, «gasoil rojo») huwa diesel b’taxxa fuq il-fjuwil ħafna aktar baxxa, miżbugħ aħmar u mmarkat biex l-ispetturi jkunu jistgħu jagħrfuh. Il-liġi tippermettih fit-tratturi tal-biedja u fil-makkinarju agrikolu, fid-dgħajjes li mhumiex għar-rikreazzjoni u fil-magni li ma jmexxux vetturi tat-triq, bħall-ġeneraturi. Fil-pompa jista’ jitħallas biss b’karta jew ċekk speċjali tal-gasóleo bonificado.
Mhuwiex għall-karozzi, il-vannijiet, il-motorhomes jew it-trakkijiet tat-triq. L-użu tiegħu, jew sempliċement li jkun fit-tank, huwa reat fiskali b’multa fissa minn €1,200 sa €12,000 skont il-magna, li tirdoppja jekk jerġa’ jsir fi żmien sentejn; f’karozza mikrija, il-multa teħodha l-persuna li kriet il-karozza. It-taxxa aktar baxxa hija l-unika raġuni għaliex huwa irħas mill-Gasóleo A.
Fatti ċċekkjati: Ottubru 2026
Illum 80 pompa tal-petrol fil-provinċja ta’ Ciudad Real jbigħu diesel agrikolu: il-prezz medjan huwa 1.629 € u l-irħas huwa 1.180 €. Dan huwa 2.0 ċenteżmi aktar minn ġimgħa ilu (1.609 €). Sena ilu kien 0.984 €, 64.5 ċenteżmi inqas milli huwa llum. Il-prezz medjan ta’ diesel agrikolu hawn huwa 1.629 €, 9.0 ċenteżmi inqas mill-medjan Spanjol. L-irħas diesel agrikolu jinsab għand Libre f’Villanueva de la Fuente (1.180 €).
Il-prezz tad-diesel agrikolu (gasóleo B) fi Spanja llum →
Il-fjuwils u l-pompi kollha fil-provinċja ta’ Ciudad Real →
Mistoqsijiet
Fejn hu l-irħas diesel agrikolu fil-provinċja ta’ Ciudad Real illum?
Għand Libre, Cm 412 km 154.8, Villanueva de la Fuente: 1.180 € kull litru.
Il-fjuwil fil-provinċja ta’ Ciudad Real huwa orħos milli fil-bqija ta’ Spanja?
Diesel agrikolu: medjan ta’ 1.629 € f’Ciudad Real u 1.719 € fi Spanja.
Kemm-il darba jiġu aġġornati l-prezzijiet?
Kull 30 minuta, mid-data miftuħa tal-Ministeru Spanjol għat-Tranżizzjoni Ekoloġika.