Praghas díosail talmhaíochta (gasóleo B) i gcúige Sevilla inniu
Lean i Mo phraghsanna:
Díosal talmhaíochta i ngach baile i gcúige Sevilla, an ceann is saoire ar dtús
| Baile | Stáisiúin | Ó | Airmheán | le hais an chúige |
|---|---|---|---|---|
| Pruna | 1 | 1.480 | 1.480 | 23.9 ¢ |
| Algámitas | 1 | 1.509 | 1.509 | 21.0 ¢ |
| Villanueva de San Juan | 1 | 1.509 | 1.509 | 21.0 ¢ |
| El Saucejo | 1 | 1.510 | 1.510 | 20.9 ¢ |
| Los Corrales | 2 | 1.499 | 1.522 | 19.7 ¢ |
| Marchena | 1 | 1.529 | 1.529 | 19.0 ¢ |
| La Puebla de Cazalla | 1 | 1.529 | 1.529 | 19.0 ¢ |
| La Puebla del Río | 1 | 1.570 | 1.570 | 14.9 ¢ |
| Mairena del Alcor | 1 | 1.575 | 1.575 | 14.4 ¢ |
| Cañada Rosal | 1 | 1.580 | 1.580 | 13.9 ¢ |
| Arahal | 1 | 1.599 | 1.599 | 12.0 ¢ |
| La Campana | 1 | 1.599 | 1.599 | 12.0 ¢ |
| La Puebla de los Infantes | 2 | 1.531 | 1.615 | 10.4 ¢ |
| Benacazón | 1 | 1.619 | 1.619 | 10.0 ¢ |
| Écija | 3 | 1.569 | 1.629 | 9.0 ¢ |
| Alcalá del Río | 2 | 1.615 | 1.642 | 7.7 ¢ |
| El Rubio | 1 | 1.659 | 1.659 | 6.0 ¢ |
| Carmona | 4 | 1.549 | 1.666 | 5.3 ¢ |
| Marinaleda | 1 | 1.679 | 1.679 | 4.0 ¢ |
| Olivares | 1 | 1.689 | 1.689 | 3.0 ¢ |
| Las Cabezas de San Juan | 4 | 1.618 | 1.694 | 2.5 ¢ |
| Lebrija | 4 | 1.499 | 1.694 | 2.5 ¢ |
| Salteras | 1 | 1.699 | 1.699 | 2.0 ¢ |
| Huévar del Aljarafe | 1 | 1.719 | 1.719 | mar an gcéanna |
| Utrera | 1 | 1.729 | 1.729 | 1.0 ¢ |
| Cantillana | 1 | 1.749 | 1.749 | 3.0 ¢ |
| Almadén de la Plata | 1 | 1.759 | 1.759 | 4.0 ¢ |
| Los Palacios y Villafranca | 3 | 1.760 | 1.761 | 4.2 ¢ |
| El Real de la Jara | 1 | 1.770 | 1.770 | 5.1 ¢ |
| Peñaflor | 2 | 1.699 | 1.784 | 6.5 ¢ |
| Las Navas de la Concepción | 1 | 1.789 | 1.789 | 7.0 ¢ |
| Alanís | 1 | 1.799 | 1.799 | 8.0 ¢ |
| Lora del Río | 3 | 1.709 | 1.799 | 8.0 ¢ |
| La Luisiana | 1 | 1.799 | 1.799 | 8.0 ¢ |
| Villamanrique de la Condesa | 2 | 1.699 | 1.804 | 8.5 ¢ |
| Alcolea del Río | 1 | 1.809 | 1.809 | 9.0 ¢ |
| Badolatosa | 1 | 1.809 | 1.809 | 9.0 ¢ |
| Villanueva del Río y Minas | 1 | 1.809 | 1.809 | 9.0 ¢ |
| Cazalla de la Sierra | 1 | 1.839 | 1.839 | 12.0 ¢ |
| Pilas | 1 | 1.839 | 1.839 | 12.0 ¢ |
| Brenes | 1 | 1.859 | 1.859 | 14.0 ¢ |
| Sevilla | 3 | 1.599 | 1.859 | 14.0 ¢ |
| Alcalá de Guadaíra | 3 | 1.609 | 1.869 | 15.0 ¢ |
| Estepa | 1 | 1.869 | 1.869 | 15.0 ¢ |
| Herrera | 2 | 1.869 | 1.889 | 17.0 ¢ |
| La Lantejuela | 1 | 1.889 | 1.889 | 17.0 ¢ |
| Osuna | 3 | 1.809 | 1.899 | 18.0 ¢ |
| Paradas | 1 | 1.939 | 1.939 | 22.0 ¢ |
“Le hais an chúige”: airmheánphraghas an bhaile (díosal talmhaíochta) i gcomparáid le hairmheán Sevilla (1.719 €).
An díosal talmhaíochta is saoire inniu
Déanann na saighde comparáid le hairmheán Sevilla (1.719 €)
- Sca Agraria San Anton 1.48023.9 ¢
-
Agla 1.49922.0 ¢
-
Avia 1.49922.0 ¢
- San Juan Bautista S Coop And24 h 1.50921.0 ¢
- Sierra del Terril Sca24 h 1.50921.0 ¢
- Gasolinera de la Cooperativa Ntra Sra del Rosario24 h 1.51020.9 ¢
- Oleand, S.coop.and24 h 1.52919.0 ¢
- S.c.a. San Isidro Labrador 1.52919.0 ¢
-
Cepsa24 h 1.53118.8 ¢
-
Cepsa24 h 1.54517.4 ¢
Díosal talmhaíochta: an 12 mhí seo caite
Cad é “Díosal talmhaíochta”?
Is díosal é Gasóleo B (díosal talmhaíochta, «gasoil rojo») a bhfuil cáin bhreosla i bhfad níos ísle air, atá daite dearg agus marcáilte ionas gur féidir le cigirí é a aithint. Ceadaíonn an dlí é i dtarracóirí feirme agus in innealra talmhaíochta, i mbáid nach báid fóillíochta iad agus in innill nach dtiomáineann feithiclí bóthair, ar nós gineadóirí. Ag stáisiún peitril ní féidir íoc as ach le cárta nó seic speisialta gasóleo bonificado.
Níl sé ceaptha do ghluaisteáin, do veaineanna, do champálaithe ná do leoraithe bóthair. Is cion cánach é a úsáid, nó fiú é a bheith san umar, le fíneáil sheasta ó 1,200 € go 12,000 € ag brath ar an inneall, a dhúblaítear má tharlaíonn sé arís laistigh de dhá bhliain; i gcarr ar cíos, is ar an duine a fuair an carr ar cíos a ghearrtar an fhíneáil. Is é an cháin níos ísle an t-aon chúis go bhfuil sé níos saoire ná Gasóleo A.
Fíricí seiceáilte: Deireadh Fómhair 2026
Díolann 75 stáisiún i gcúige Sevilla díosal talmhaíochta inniu: is é 1.719 € an praghas airmheánach agus 1.480 € an praghas is ísle. Sin 1.0 cent níos lú ná seachtain ó shin (1.729 €). Bliain ó shin bhí an praghas airmheánach 1.099 €, 62.0 cent níos lú ná inniu. Is é 1.719 € an praghas airmheánach ar díosal talmhaíochta anseo, mar an gcéanna leis an gcuid eile den Spáinn. Tá an díosal talmhaíochta is saoire ag Sca Agraria San Anton i mbaile Pruna (1.480 €).
Praghas díosail talmhaíochta (gasóleo B) sa Spáinn inniu →
Gach breosla agus stáisiún i gcúige Sevilla →
Ceisteanna
Cá bhfuil an díosal talmhaíochta is saoire i gcúige Sevilla inniu?
Ag Sca Agraria San Anton, Avenida de los Emigrantes, s/n, Pruna: 1.480 € an lítear.
An bhfuil breosla i gcúige Sevilla níos saoire ná sa chuid eile den Spáinn?
Díosal talmhaíochta: airmheán 1.719 € i gcúige Sevilla agus 1.719 € sa Spáinn.
Cé chomh minic a nuashonraítear na praghsanna?
Gach 30 nóiméad, ó shonraí oscailte Aireacht na Spáinne um an Aistriú Éiceolaíoch.