1. Spanien
  2. Barcelona
  3. Barberà del Vallès
  4. Blyfri 98

Blyfri 98 i Barberà del Vallès i dag: fra 1,959 €

Tjekket for 11 min. siden3 tankstationerMedian 1,965 €
Billigste blyfri 98 nu 1,959€ Repsol · Carretera N-150 km 8,6
Navigér Del WhatsApp Åben til midnat
Median i Barberà del Vallès1,965 €3 tankstationer
Barcelona1,959 €0,6 ¢
Spanien1,969 €samme
Spar på 50 l1,00 €billigste mod dyreste

Alle tankstationer med blyfri 98 i Barberà del Vallès, billigste først

  1. Repsol 1,9590,6 ¢ Carretera N-150 km 8,6Åben til midnat
  2. Repsol 1,965median Cl Ronda Santa Maria ,202-210 (esq.Åben til 22:00
  3. BP24/7 1,9791,4 ¢ Cr de Ripollet a Santiga km 2,4

Priser fra Spaniens ministerium for den økologiske omstilling. Pilene sammenligner med medianen i Barberà del Vallès (1,965 €).

Prisudvikling for Blyfri 98

1,901,952,002,052,102,1513 sep.28 sep.13 okt.SpanienBarcelonaBarberà del Vallès
Barberà del VallèsBarcelonaSpanien
Billigst nu
1,959 € · Repsol
Dyrest nu
1,979 € · BP, Cr de Ripollet a Santiga km 2,4
Højeste i 30 dage (median)
2,119 € · 29 sep.
Døgnåbne
1 af 3

3 tankstationer i Barberà del Vallès sælger blyfri 98. 2 af dem sælger til 1,969 € eller mindre, primært Repsol. Fylder du en tank på 50 liter på den billigste tankstation i stedet for den dyreste, sparer du 1,00 €.

Medianen i Barberà del Vallès (1,965 €) ligger 0,6 cent over medianen i provinsen Barcelona. Det svarer til den spanske median. I løbet af de seneste 31 dage er blyfri 98 her faldet fra 2,065 € til 1,965 €. Den højeste pris var 2,119 € den 29 sep. Blyfri 98 er billigere i Cerdanyola del Vallès, 3,1 km væk, fra 1,829 €.

Partnerplads · reserveret

Første gang du tanker i Spanien?

Gasóleo A
Diesel (B7), den samme som derhjemme
Sin plomo 95
Almindelig blyfri benzin (E5)
Sin plomo 98
Blyfri superbenzin (E5)
GLP
LPG / autogas

På mange selvbetjente tankstationer betaler du med kort ved standeren eller i kassen, før du tanker.

Sådan tanker du i Spanien →

Spørgsmål

Hvor er blyfri 98 billigst i Barberà del Vallès i dag?

Hos Repsol, Carretera N-150 km 8,6: 1,959 € pr. liter, tjekket for 11 minutter siden.

Hvad koster det at fylde en tank på 50 liter i Barberà del Vallès?

Mellem 97,95 € på den billigste tankstation og 98,95 € på den dyreste.

Hvilke tankstationer med blyfri 98 i Barberà del Vallès er døgnåbne?

1 af 3: BP.

Er blyfri 98 billigere i nærheden af Barberà del Vallès?

Ja: I Cerdanyola del Vallès, 3,1 km væk, fås blyfri 98 fra 1,829 €.

Hvad hedder blyfri 98 i Spanien?

»Sin plomo 98« eller »Gasolina 98«: blyfri benzin med højere oktantal (E5), svarer til blyfri 98 i Danmark.

Mere omkring Barberà del Vallès

Mærker i Barberà del Vallès