1. Spanien
  2. Albacete
  3. Alcaraz
  4. Premium diesel

Premium diesel i Alcaraz i dag: fra 2,025 €

Tjekket for 14 min. siden2 tankstationerMedian 2,057 €
Billigste premium diesel nu 2,025€ Repsol · Carretera 322 km 302
Median i Alcaraz2,057 €2 tankstationer
Albacete2,025 €3,2 ¢
Spanien2,009 €4,8 ¢
Spar på 50 l3,20 €billigste mod dyreste

Alle tankstationer med premium diesel i Alcaraz, billigste først

  1. RepsolLukket · åbner i morgen kl. 07:00 2,0253,2 ¢ Carretera 322 km 302
  2. Repsol 2,0893,2 ¢ Cr N-322 276,5Åben til 22:00

Priser fra Spaniens ministerium for den økologiske omstilling. Pilene sammenligner med medianen i Alcaraz (2,057 €).

Prisudvikling for Premium diesel

2,002,052,1013 sep.28 sep.13 okt.SpanienAlbaceteAlcaraz
AlcarazAlbaceteSpanien
Billigst nu
2,025 € · Repsol
Dyrest nu
2,089 € · Repsol, Cr N-322 276,5
Højeste i 30 dage (median)
2,112 € · 18 sep.
Døgnåbne
0 af 2

2 tankstationer i Alcaraz sælger premium diesel. Fylder du en tank på 50 liter på den billigste tankstation i stedet for den dyreste, sparer du 3,20 €.

Medianen i Alcaraz (2,057 €) ligger 3,2 cent over medianen i provinsen Albacete. Det er 4,8 cent over den spanske median. I løbet af de seneste 31 dage er premium diesel her steget fra 2,009 € til 2,057 €. Den højeste pris var 2,112 € den 18 sep.

Partnerplads · reserveret

Første gang du tanker i Spanien?

Gasóleo A
Diesel (B7), den samme som derhjemme
Sin plomo 95
Almindelig blyfri benzin (E5)
Sin plomo 98
Blyfri superbenzin (E5)
GLP
LPG / autogas

På mange selvbetjente tankstationer betaler du med kort ved standeren eller i kassen, før du tanker.

Sådan tanker du i Spanien →

Spørgsmål

Hvor er premium diesel billigst i Alcaraz i dag?

Hos Repsol, Carretera 322 km 302: 2,025 € pr. liter, tjekket for 14 minutter siden.

Hvad koster det at fylde en tank på 50 liter i Alcaraz?

Mellem 101,25 € på den billigste tankstation og 104,45 € på den dyreste.

Hvilke tankstationer med premium diesel i Alcaraz er døgnåbne?

Ingen. Tjek åbningstiderne for hver tankstation på listen.

Er premium diesel billigere i nærheden af Alcaraz?

Nej. Inden for 20 km er premium diesel billigst i Alcaraz.

Hvad hedder premium diesel i Spanien?

»Gasóleo Premium«, »Diésel e+« eller lignende mærkenavne: diesel med ekstra additiver.

Mere omkring Alcaraz

Andre brændstoffer her

Premium diesel i nærliggende byer

Mærker i Alcaraz