- Španělsko
- Illes Balears
- Zemědělská nafta
Cena zemědělské nafty (gasóleo B) v provincii Illes Balears dnes
Sledovat v Mých cenách:
Zemědělská nafta ve všech obcích provincie Illes Balears, od nejlevnější
| Obec | Stanice | Od | Medián | oproti provincii |
|---|---|---|---|---|
| Santa Eugènia | 1 | 1,696 | 1,696 | 19,3 ¢ |
| Santa Eulalia del Río | 2 | 1,599 | 1,697 | 19,2 ¢ |
| Sant Joan de Labritja | 1 | 1,789 | 1,789 | 10,0 ¢ |
| Muro | 1 | 1,809 | 1,809 | 8,0 ¢ |
| Sineu | 2 | 1,809 | 1,859 | 3,0 ¢ |
| Palma de Mallorca | 4 | 1,509 | 1,874 | 1,5 ¢ |
| Valldemossa | 1 | 1,875 | 1,875 | 1,4 ¢ |
| Algaida | 1 | 1,879 | 1,879 | 1,0 ¢ |
| Campos | 2 | 1,879 | 1,887 | stejně |
| Felanitx | 2 | 1,885 | 1,887 | stejně |
| Artà | 1 | 1,889 | 1,889 | stejně |
| Manacor | 3 | 1,889 | 1,889 | stejně |
| Petra | 1 | 1,889 | 1,889 | stejně |
| Sant Joan | 1 | 1,889 | 1,889 | stejně |
| Marratxí | 1 | 1,899 | 1,899 | 1,0 ¢ |
| Vilafranca de Bonany | 1 | 1,899 | 1,899 | 1,0 ¢ |
| Santanyí | 2 | 1,875 | 1,902 | 1,3 ¢ |
| Montuïri | 1 | 1,909 | 1,909 | 2,0 ¢ |
| Sencelles | 1 | 1,909 | 1,909 | 2,0 ¢ |
| Porreres | 1 | 1,939 | 1,939 | 5,0 ¢ |
| Es Mercadal | 1 | 1,989 | 1,989 | 10,0 ¢ |
| Formentera | 1 | 2,017 | 2,017 | 12,8 ¢ |
| Mahón | 1 | 2,299 | 2,299 | 41,0 ¢ |
“oproti provincii”: medián ceny (zemědělská nafta) v obci ve srovnání s mediánem provincie Illes Balears (1,889 €).
Nejlevněji dnes: zemědělská nafta
Šipky ukazují rozdíl oproti mediánu provincie Illes Balears (1,889 €)
- Set&go24 h 1,50938,0 ¢
- Cooperativa Santa Eulalia 1,59929,0 ¢
-
Shell 1,69619,3 ¢
-
Repsol 1,78910,0 ¢
-
BP 1,7959,4 ¢
- Economic Fuel24 h 1,8098,0 ¢
-
Shell24 h 1,8098,0 ¢
-
Repsol 1,8494,0 ¢
-
Repsol 1,8751,4 ¢
-
Repsol 1,8751,4 ¢
Zemědělská nafta: posledních 12 měsíců
Co je „Zemědělská nafta“?
Gasóleo B (zemědělská nafta, «gasoil rojo») je nafta s mnohem nižší daní z paliv, obarvená načerveno a označená tak, aby ji kontroloři mohli odhalit. Zákon ji povoluje v zemědělských traktorech a strojích, v lodích, které nejsou rekreačními plavidly, a v motorech, které nepohánějí silniční vozidla, například v generátorech. Na čerpací stanici ji lze zaplatit jen zvláštní kartou nebo šekem na gasóleo bonificado.
Není určena pro osobní auta, dodávky, obytné vozy ani nákladní auta na silnici. Její použití, nebo i jen to, že je v nádrži, je daňový delikt s pevnou pokutou od 1 200 € do 12 000 € podle motoru, která se při opakování do dvou let zdvojnásobuje; u půjčeného auta dostane pokutu nájemce. Nižší daň je jediný důvod, proč je levnější než Gasóleo A.
Fakta ověřena: říjen 2026
V provincii Illes Balears se dnes zemědělská nafta prodává na 33 čerpacích stanicích: medián ceny je 1,889 € a nejnižší cena 1,509 €. To je zhruba stejně jako před týdnem (1,889 €). Před rokem byla cena 1,234 €, o 65,5 centu nižší než dnes. V této provincii zemědělská nafta stojí 1,889 € (medián), o 17,0 centu více než medián ve Španělsku. Nejlevnější zemědělská nafta v provincii je na čerpací stanici Set&go ve městě Palma de Mallorca (1,509 €).
Cena zemědělské nafty (gasóleo B) ve Španělsku dnes →
Všechna paliva a čerpací stanice v provincii Illes Balears →
Otázky
Kde je dnes v provincii Illes Balears nejlevnější zemědělská nafta?
Na čerpací stanici Set&go, Zona Coll Den Rabassa 31, Poligono 48 Parcela 23, 31, Palma de Mallorca: 1,509 € za litr.
Jsou pohonné hmoty v provincii Illes Balears levnější než ve zbytku Španělska?
Zemědělská nafta: medián 1,889 € v provincii Illes Balears a 1,719 € ve Španělsku.
Jak často se ceny aktualizují?
Každých 30 minut, z otevřených dat španělského ministerstva pro ekologickou transformaci.